0 (850) 840 57 08

HAKKIMIZDA

Tarihçe

Muca Uluslararası Dil Kursu, bilgi çağında eğitime duyulan ihtiyaç doğrultusunda küresel ortamdaki bilgiye ulaşmak isteyen birey ve şirketlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılında Londra'da kurulmuş Türkiye’nin en yenilikçi ve en kaliteli dil kursudur.

Açıklama

Yurtdışında faaliyet gösteren Muca'nın, İngiltere'nin Londra şehrinde de şubesi bulunmaktadır. Muca; Yurtiçi ve Yurtdışı Dil Eğitimi, Kurumsal Eğitim gibi bireysel ve kurumsal gelişimi destekleyici alanlardaki açılımlarıyla dünya standartlarını yakalamış bir eğitim kurumu olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Dil Kursu

Muca, ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görülen bir sisteme ve konsepte sahip olan ilk ve tek Türk Dil Kursudur. Muca kendine özgü bir konsepti, eğitim sistemi ve metotları, yayınları, kayıt politikası, kurs ve sınıf kuralları, sınıf oluşturma kriterleri, seviye belirleme sınavları, gelişim raporları ve 20'yi aşkın etkinlikleriyle dil eğitimini bir kurs mantığından çıkartarak eğlenceli bir yaşam alanı haline getirmiştir.


Muca Dil Kursu Genel İngilizce Programlarında Dünya'da en çok kabul gören seviye ve kurs eğitim sistemini uygulanmaktadır. Bu sistemde bir kur 100 ana ders saatinden oluşmaktadır. Kurlar hafta içi ve hafta sonu yapılan ders programlarına göre 2 ile 3 ay arasında sürmektedir. Genel İngilizce Programları dışında sınavlara yönelik eğitim programları da mevcuttur. LYS-5 ve YDS gibi ülkemizde yapılan yabancı dil sınavlarının yanı sıra uluslararası kabule sahip TOEFL ve IELTS gibi sınavlara yönelik kurs programları bulunmaktadır. Ayrıca Muca bünyesinde belirli meslek gruplarına veya özel amaçlara yönelik İngilizce eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için özel hazırlanmış olan eğitim programları mevcuttur. Muca Dil Kursunda eğitimler, çocuklara ve yetişkinlere İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, üniversite mezunu, yurtdışı tecrübesi bulunan, uluslararası sertifikalara sahip ve alanında uzman olan öğretmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz kelimeleri gerçek telaffuzları ile öğrenirken, yurtdışı tecrübeli öğretmenlerimiz ile birlikte hem farklı kültürleri tanıyarak hem de gerçek hayatta kullanılan İngilizce'yi yaşayarak ve kullanarak dil yeteneklerini geliştirebilme fırsatına sahip olurlar. Ayrıca farklı öğrenci profillerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve donanıma sahip rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde karşılaşabilecekleri her türlü soruna cevap verebilmek için şubelerimizde görev yapmaktadırlar.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Sektörünün en geniş çaplı hizmet ağına sahip şirketi olan Muca Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bugün itibari ile 22 ülkede 13'i aşkın programda hizmet vermektedir.


İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İsviçre, Bulgaristan, Polonya, Bosna Hersek, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Japonya, Çin, Fas, Cape Town, Avustralya, Arjantin ve Brezilya ülkelerinde başta dil eğitimi olmak üzere lise, lisans, yüksek lisans, doktora, 2 yılda lisans, work and travel, work and study, staj, diploma-sertifika programları, aile birleşimi, ankara anlaşması vizesi, vize danışmanlığı gibi alanlarda hizmet göstermektedir.


Ayrıca 2008 yılından bu yana yaklaşık 1500 kişinin yurtdışı hayalini gerçekleştirmenin onurunu ve grurunu yaşamaktayız.